Europeos.es : Inicio > Oferta de trabajo en Croacia > Directores de recursos humanos > Pročelnik Jedinstvenog Upravnog Odjela Grada Komiže (m/ž)

PROČELNIK JEDINSTVENOG UPRAVNOG ODJELA GRADA KOMIŽE (M/Ž)

Oferta de empleo de Directores de recursos humanos en Croacia

Clasificación del trabajo: Directores y gerentes › Directores administradores y comerciales › Directores de administración y servicios › Directores de recursos humanos.

Traducción de la profesión: Managers › Administrative and commercial managers › Business services and administration managers › Human resource managers.

Descripción de la oferta de trabajo:

Temeljem odredbi članka 17. i 19. Zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi (NN 86/08, 61/11, 4/18, 112/19, u nastavku teksta: Zakon), Gradonačelnica Grada Komiže, objavljuje

J A V N I N A T J E Č A J

za imenovanje pročelnika Jedinstvenog upravnog odjela Grada Komiže

(1 izvršitelj na neodređeno vrijeme (m/ž), uz obvezni probni rad od tri mjeseca)

Opći uvjeti za prijam u službu su:

• punoljetnost,

• hrvatsko državljanstvo,

• zdravstvena sposobnost za obavljanje poslova radnog mjesta na koje se osoba prima.

Osim općih uvjeta za prijam u službu kandidati moraju ispunjavati sljedeće posebne uvjete za prijam u službu:

• sveučilišni diplomski studij ili sveučilišni integrirani prijediplomski i diplomski studij ili stručni diplomski studij društvene, prirodne ili tehničke struke;

• najmanje jedna (1) godina radnog iskustva na odgovarajućim poslovima;

• organizacijske sposobnosti i komunikacijske vještine;

• položen državni stručni ispit za odgovarajuće radno mjesto;

• poznavanje rada na računalu;

• Iznimno, na radno mjesto pročelnika Jedinstvenog upravnog odjela može biti imenovan sveučilišni prvostupnik struke, odnosno stručni prvostupnik struke koji ima najmanje pet (5) godina radnog iskustva na odgovarajućim poslovima i ispunjava ostale uvjete za imenovanje, ako se na Javni natječaj ne javi osoba koja ispunjava propisani uvjet stupnja obrazovanja.

Služba se zasniva na neodređeno vrijeme, uz obvezni probni rad od tri mjeseca.

Radnim iskustvom na odgovarajućim poslovima podrazumijeva se radno iskustvo ostvareno na poslovima odgovarajuće stručne spreme i struke, sukladno članku 13. Zakona. Ravnopravno se mogu natjecati i osobe koje su stekle potrebno radno iskustvo na odgovarajućim poslovima, a nemaju položen državni ispit uz obvezu da ispit polože u roku od godine dana od dana prijma u službu.

U službu ne mogu biti primljene osobe za koje postoje zapreke iz članka 15. i članka 16. Zakona.

Na natječaj se mogu ravnopravno prijaviti osobe oba spola.

Uz prijavu na natječaj kandidati su dužni priložiti sljedeće priloge:

• životopis;

• dokaz o hrvatskom državljanstvu (preslik važeće osobne iskaznice, domovnice, putovnice ili elektronički zapis iz Knjige državljana);

• dokaz o stručnoj spremi (preslik diplome),

• dokaz o radnom iskustvu na odgovarajućim poslovima (preslik rješenja, ugovora, potvrde poslodavca ili sl., a koja mora sadržavati vrstu poslova koju je obavljao i razdoblja u kojem je kandidat obavljao navedene poslove, a koje je evidentirano u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje,

• dokaz o ukupnom radnom iskustvu (preslik potvrde ili elektronički zapis o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje),

• uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak (ne starije od tri (3) mjeseca),

• vlastoručno potpisanu izjavu da ne postoje zapreke iz članka 15. i 16. Zakona (ne treba ovjeravati),

• dokaz o poznavanju rada na računalu (preslike potvrde, svjedodžbe ili vlastoručno potpisana izjava),

• preslik uvjerenja o položenom državnom stručnom ispitu

Isprave se prilažu u neovjerenim preslikama te će izabrani kandidat predočiti izvornik isprava.

Opis poslova:

  • rukovodi, predstavlja, organizira i usklađuje rad Odjela u sladu sa zakonom i drugim propisima;
  • brine o zakonitosti i učinkovitosti rada odjela i izvršavanju i nadziranju provođenja općih akata predstavničkog tijela, te poduzima mjere propisane zakonom i drugim propisima ili aktima;
  • sudjeluje u pripremi i izrađuje nacrte općih i drugih akata za tijela Grada i koordinira njihovim radom, te brine o objavljivanju akata i izdavanju „Službenog glasnika Grada Komiže“;
  • koordinira, organizira i sudjeluje u sudskim i imovinskopravnim poslovima Grada Komiže te donošenja prostornih i urbanističkih planova;
  • brine o izvršavanju poslova socijalne skrbi, protupožarne i civilne zaštite, te ostalih neprenijetih poslova iz samoupravnog djelokruga Grada Komiže,
  • vodi upravni postupak i obavlja upravne i stručne poslove određene zakonom, Statutom Grada Komiže, Poslovnikom Gradskog vijeća, Odlukom o uređivanju ustrojstva i djelokruga rada Odjela, Pravilnikom o unutarnjem redu Jedinstvenog upravnog odjela Grada Komiže i drugim propisima i aktima;
  • obavlja i druge poslove po nalogu gradonačelnika

Ako kandidat ostvaruje pravo na prednost pri zapošljavanju prema posebnom zakonu, dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Kandidati koji ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju članka 101. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17, 98/19, 84/21, 156/23), dokazuju to rješenjem ili potvrdom o priznatom statusu iz koje je vidljivo to pravo, potvrdom o nezaposlenosti Hrvatskog zavoda za zapošljavanje izdanom u vrijeme trajanja ovog natječaja, te dokaz iz kojeg je vidljivo na koji je način prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca (rješenje, ugovor i sl.). Prema članku 103. stavku 3. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji upućujemo na internetsku stranicu Ministarstva hrvatskih branitelja https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje843/843, na kojoj su navedeni dokazi potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju.

Kandidati koji ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju članka 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (NN 157/13, 152/14, 39/18, 32/20) dokazuju to rješenjem ili potvrdom o priznatom statusu iz koje je vidljivo to pravo.

Kandidati koji ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju članka 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (NN 33/92, 57/92, 77/92, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13, 98/19), dokazuju to rješenjem ili potvrdom o priznatom statusu iz koje je vidljivo to pravo, potvrdom o nezaposlenosti Hrvatskog zavoda za zapošljavanje izdanom u vrijeme trajanja ovog Natječaja, te dokaz iz kojeg je vidljivo na koji je način prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca (rješenje, ugovor i sl.).

Urednom prijavom smatra se vlastoručno potpisana prijava koja sadrži sve podatke i priloge navedene u Natječaju. Osoba koja nije podnijela pravodobnu i urednu prijavu ili ne ispunjava formalne uvjete iz Natječaja, ne smatra se kandidatom prijavljenim na Natječaj.

S kandidatima prijavljenim na Natječaj provest će se testiranje i intervju radi provjere znanja i sposobnosti bitnih za obavljanje poslova radnog mjesta za koje se primaju.

Ako kandidat ne pristupi prethodnoj provjeri znanja, smatra se da je povukao prijavu.

Opis poslova i podaci o plaći radnog mjesta, način obavljanja prethodne provjere znanja i sposobnosti kandidata, područje provjere, te pravni i drugi izvori za pripremanje kandidata za provjeru navedeni su na mrežnoj stranici www.komiza.hr. Na mrežnoj stranici www.komiza.hr i na Oglasnoj ploči Grada Komiže bit će objavljeno vrijeme i mjesto održavanja prethodne provjere znanja i sposobnosti kandidata, najmanje 5 (pet) dana prije održavanja provjere.

Pisane prijave na natječaj, vlastoručno potpisane od strane podnositelja prijave, s navedenom kontakt adresom i telefonskim brojem te s dokazima o ispunjavanju uvjeta, podnose se u roku od 15 dana od dana objave natječaja u Narodnim novinama, na adresu: Grad Komiža, Hrvatskih mučenika 17, 21485 Komiža, s naznakom „Javni natječaj za imenovanje pročelnika Jedinstvenog upravnog odjela Grada Komiže – NE OTVARAJ“.

Kandidati će o rezultatima Natječaja biti obaviješteni u zakonskom roku.

(Napomena: smještaj osiguran).

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Grado o nivel equivalente.

Experiencia: 1 años.

Empleador: GRAD KOMIŽA.

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: Grad Komiža, Hrvatskih mučenika 17, 21485 Komiža

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 07 de Abril de 2024, y con identificador de la vacante:2484547.

Ver las 14 ofertas de trabajo de Directores y gerentes › Directores administradores y comerciales › Directores de administración y servicios › Directores de recursos humanos ofertadas.