Europeos.es : Inicio > Empleo en Croacia > Cuidadores de niños > Pomoćnik/pomoćnica U Nastavi Učenicima S Teškoćama U Razvoju

POMOĆNIK/POMOĆNICA U NASTAVI UČENICIMA S TEŠKOĆAMA U RAZVOJU

Ofertas de trabajo en Croacia de Cuidadores de niños

Clasificación del trabajo: Trabajadores de los servicios y vendedores de comercios y mercados › Trabajadores de los cuidados personales › Cuidadores de niños y auxiliares de maestros › Cuidadores de niños.

Traducción de la profesión: Service and sales workers › Personal care workers › Child care workers and teachers’ aides › Child care workers.

Descripción de la oferta de trabajo:

Opis posla: poslovi pomoćnika/pomoćnice u nastavi učenicima s teškoćama u razvoju.

Na temelju članka 99. i 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 07/17, 68/18, 98/19, 64/20, 151/22, 155/23 i 156/23), Pravilnika o pomoćnicima u nastavi i stručnim komunikacijskim posrednicima (NN 102/18, 22/20) i Pravilnika o izmjenama i dopunama Pravilnika o pomoćnicima u nastavi i stručnim komunikacijskim posrednicima (NN 59/2019, 22/220, 91/2023), Odlukama o priznavanju prava na potporu pomoćnika u nastavi, Odluke Školskog odbora o raspisivanju natječaja za radno mjesto pomoćnika u nastavi, Osnovna škola Vinica, Marčan, Vinička 10, 42207 Vinica, zastupana po ravnateljici Mirjani Jambriško raspisuje:

N A T J E Č A J

Za radno mjesto:

- pomoćnik/ica u nastavi učenicima s teškoćama u razvoju (1 izvršitelj/izvršiteljica)

- na određeno radno vrijeme s nepunim radnim vremenom – 20 sati tjedno (Projekt Varaždinske županije „Zajedno možemo više“ za nastavnu godinu 2023./2024.)

Uvjeti:

- minimalno završeno četverogodišnje srednjoškolsko obrazovanje

- nepostojanje zapreka za zasnivanje radnog odnos u školskoj ustanovi iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

Uz vlastoručno potpisanu prijavu kandidati su obvezni priložiti:

- životopis

- dokaz o stečenoj stručnoj spremi (preslika svjedodžbe o završenom četverogodišnjem srednjoškolskom obrazovanju)

- dokaz o državljanstvu (kopija osobne iskaznice)

- uvjerenje nadležnog suda ili e zapis da se protiv podnositelja prijave ne vodi kazneni postupak, ne starije od 15 dana od dana raspisivanja natječaja

- potvrda ili e zapis HZMO o radnopravnom statusu, ne starije od 15 dana od dana raspisivanja natječaja

- za osobe koje su već bile pomoćnik u nastavi i koje su prošle minimalno 20 sati osposobljavanja za rad s učenicima s teškoćama u razvoju obvezne su dostaviti i presliku potvrde/uvjerenja kao dokaz da su osposobljene

Završeno osposobljavanje za rad s učenicima s teškoćama u razvoju je poželjno, ali nije uvjet.

Oni kandidati koji nisu osposobljeni trebat će u sklopu projekta „Zajedno možemo više“ proći osposobljavanje od minimalno 20 sati, a isto će provoditi stručne službe škole partnera.

Svi prilozi predaju se u neovjerenoj preslici. Prije sklapanja ugovora o radu odabrani kandidati dužni su navedene isprave dostaviti u izvorniku na uvid.

Osobe koje se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17, 98/19, 84/24 i 156/23) te Zakonu o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (NN 33/92, 57/92, 77/92, 38/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13, 98/19) (dokazi o ostvarivanju prava prednosti pri zapošljavanju objavljeni su na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja: https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages/NG/12%20Prosinac/Zapo%C5%A1ljavanje/Popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%A1ljavanju.pdf) i članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (NN 157/13, 152/14, 39/18, 32/20), dužni su u prijavi pozvati se na to pravo prednosti u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima, te uz prijavu priložiti sve dokaze o ispunjavanju uvjeta iz natječaja i propisanu dokumentaciju.

Osobe koje se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata uz prijavu na natječaj dužne su priložiti sve dokaze o ispunjavanju uvjeta iz natječaja te priložiti dokaze o ispunjavanju uvjeta za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju (čl. 49. st.1.Zakona) dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja: https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages//dokumenti/Nikola//popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%A1ljavanju-%20Zakon%20o%20civilnim%20stradalnicima%20iz%20DR.pdf

Prijavom na natječaj kandidati su suglasni da Škola obrađuje, prikuplja i koristi osobne podatke navedene u svim dostavljenim prilozima odnosno ispravama za potrebe natječajnog postupka sukladno pozitivnim pravilima o zaštiti osobnih podataka.

Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati. O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u zakonskom roku.Ugovor se sklapa na određeno vrijeme za vrijeme trajanja nastavne godine 2023./2024.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u zakonskom roku.

Rok:

Prijave na natječaj s dokazima o ispunjavanju uvjeta dostavljaju se u zatvorenoj omotnici s naznakon „Prijava na natječaj – pomoćnik/ca u nastavi“ preporučenom poštom na adresu škole: Osnovna škola Vinica, Vinička ulica 10, Marčan, 42207 Vinica ili osobnim dolaskom u tajništvo na adresi Vinička ulica 10, Marčan, 42207 Vinica.

Rok za podnošenje prijava je osam (8) dana od dana objave natječaja na mrežnim stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i mrežnim stranicama Škole.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Educación postsecundaria no terciaria.

Empleador: OSNOVNA ŠKOLA VINICA.

Instrucciones para solicitar:

OsobniDolazak: VINIČKA 10, MARČAN, 42207 VINICA

Zamolba: VINIČKA 10, MARČAN, 42207 VINICA

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 02 de Abril de 2024, y con identificador de la vacante:2481500.

Ver las 31 ofertas de trabajo de Trabajadores de los servicios y vendedores de comercios y mercados › Trabajadores de los cuidados personales › Cuidadores de niños y auxiliares de maestros › Cuidadores de niños ofertadas.