Europeos.es : Inicio > Trabajo en Croacia > Educadores para necesidades especiales > Stručni/na Suradnik/ca Edukacijsko-rehabilitacijskog Profila

STRUČNI/NA SURADNIK/CA EDUKACIJSKO-REHABILITACIJSKOG PROFILA

Trabajo de Educadores para necesidades especiales en Croacia

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Otros profesionales de la enseñanza › Educadores para necesidades especiales.

Traducción de la profesión: Professionals › Teaching professionals › Other teaching professionals › Special needs teachers.

Descripción de la oferta de trabajo:

Na temelju članka 26. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju (Narodne novine broj 10/97, 107/07, 94/13, 98/19, 57/22 i 101/23), članka 41. Statuta Dječjeg vrtića Mačići (KLASA: 601-01/22-01/42, URBROJ:2211-56-22-05 od 25.11.2022.) i Odluke Upravnog vijeća o raspisivanju natječaja za radno mjesto stručni suradnik-stručnjak edukacijsko-rehabilitacijskog profila, na određeno vrijeme od 6 mjeseci, nepuno radno vrijeme 8 sati tjedno (KLASA: 112-01/24-01/08, URBROJ: 2211-56-24-2 od 27.03.2024. godine), Upravno vijeće Dječjeg vrtića Mačići dana 04.04.2024. godine raspisuje

NATJEČAJ

za radno mjesto

STRUČNI SURADNIK-STRUČNJAK

EDUKACIJSKO-REHABILITACIJSKOG PROFILA

- 1 izvršitelj/ica

- na određeno vrijeme od 6 mjeseci, nepuno radno vrijeme 8 sati tjedno

UVJETI:

Sukladno članku 24. i 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju (Narodne novine broj 10/97, 107/07, 94/13, 98/19, 57/22 i 101/23), Pravilniku o vrsti stručne spreme stručnih djelatnika te vrsti i stupnju stručne spreme ostalih djelatnika u dječjem vrtiću i Pravilniku o unutarnjem ustrojstvu i načinu rada Dječjeg vrtića Mačići.

Za stručnjaka edukacijsko-rehabilitacijskog profila može biti izabrana osoba koja ima završen diplomski sveučilišni studij ili diplomski specijalistički studij odgovarajuće struke (VSS), odnosno:

-zvanje defektolog

-dipl. defektolog bez obzira na smjer

-prof. defektologije bez obzira na smjer

-položen stručni ispit

-osoba koja ima utvrđenu zdravstvenu sposobnost za obavljanje poslova radnog mjesta

-osoba koja nije pravomoćno osuđena ili da se protiv nje ne vodi postupak sukladno članku 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju.

Probni rad određuje se u trajanju od 60 dana.

Sukladno članku 26. stavku 5. i 6. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju (Narodne novine br. 10/97, 107/07, 94/13, 98/19, 57/22 i 101/23) ako se na natječaj ne javi osoba koja ispunjava uvjete iz članka 24. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju, natječaj će se ponoviti u roku od pet mjeseci, a do zasnivanja radnog odnosa na osnovi ponovljenog natječaja radni odnos se može zasnovati s osobom koja ne ispunjava propisane uvjete. S osobom koja ne ispunjava propisane uvjete sklapa se ugovor o radu na određeno vrijeme do popune radnog mjesta na temelju ponovljenog natječaja s osobom koja ispunjava propisane uvjete, ali ne dulje od pet mjeseci.

Uz vlastoručno potpisanu prijavu na natječaj (molbu) kandidati su dužni priložiti sljedeću dokumentaciju:

  1. životopis s opisom dosadašnjeg rada
  2. dokaz o stručnoj spremi (preslika)
  3. dokaz o položenom stručnom ispitu ili dokaz da je oslobođen/a polaganja stručnog ispita (preslika, samo ako posjeduje)
  4. elektronički zapis o radnopravnom statusu-radna knjižica (s podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje) - ne starije od mjesec dana od objave natječaja
  5. uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak - ne starije od dana objave natječaja
  6. uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi prekršajni postupak - ne starije od mjesec dana od dana objave natječaja

U skladu sa Zakonom o ravnopravnosti spolova (Narodne novine broj 82/08 i 69/17) na natječaj se mogu javiti osobe oba spola koje ispunjavaju propisane uvjete. Izrazi koji se koriste u ovom natječaju, a imaju rodno značenje, koriste se neutralno i odnose se jednako na oba spola.

Kandidat koji ostvaruje prednost prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskoga rata i članovima njihovih obitelji (NN br. 121/17, 98/19, 84/21, 156/23) mora se pozvati na to pravo te priložiti potpunu dokumentaciju. Popis dokaza potrebnih za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskoga rata i članovima njihovih obitelji (NN br. 121/17, 98/19, 84/21, 156/23) nalaze se na linku: https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages//dokumenti/Nikola//popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%A1ljavanju-%20ZOHBDR%202021.pdf (kopirati/prepisati link i učitati ga u jedan od internetskih preglednika)

Kandidat koji ostvaruje prednost prema Zakonu o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (NN br. 84/21) mora se pozvati na to pravo te priložiti potpunu dokumentaciju. Popis dokaza potrebnih za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju prema Zakonu o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (NN br. 84/21) nalaze se na linku: https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages//dokumenti/Nikola//popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%A1ljavanju-%20Zakon%20o%20civilnim%20stradalnicima%20iz%20DR.pdf (kopirati/prepisati link i učitati ga u jedan od internetskih preglednika)

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (Narodne novine, broj 33/92, 57/92, 77/92, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13, 98/19), uz prijavu na natječaj dužan je, pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i rješenje, odnosno potvrdu iz koje je vidljivo spomenuto pravo, te dokaz o tome na koji način je prestao radni odnos.

Kandidat koji se poziva na pravo prednost u skladu s člankom 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (Narodne novine broj 157/13, 152/14, 39/18, 32/20) treba se pozvati na to pravo i mora dostaviti dokaz o invaliditetu. Dokazom o invaliditetu smatraju se javne isprave o invaliditetu na temelju kojih se osoba može upisati u očevidnik zaposlenih osoba s invaliditetom iz članka 13. navedenog Zakona.

Kandidati koji temeljem ostalih propisa ostvaruju pravo prednosti, pod jednakim uvjetima, moraju se u molbi pozvati na to pravo i priložiti presliku originala javnih isprava na temelju kojih dokazuju pravo prednosti.

Kandidati se obavještavaju da se njihovi osobni podaci, nakon prijave na ovaj natječaj, obrađuju u svrhu provedbe natječajnog postupka, a u skladu s važećim propisima u RH.

Prijave s traženom dokumentacijom, dostaviti u zatvorenoj omotnici poštom ili osobno na adresu:

Dječji vrtić Mačići, Mače 84e, 49251 Mače

s naznakom

“ZA NATJEČAJ STRUČNI SURADNIK-STRUČNJAK

EDUKACIJSKO-REHABILITACIJSKOG PROFILA”

Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati. Dječji vrtić zadržava pravo provedbe intervjua i/ili testiranja kandidata o čemu će kandidati biti obaviješteni putem web stranice vrtića, a koje će provesti Povjerenstvo imenovano od strane ravnateljice. Odluku o zasnivanju radnog odnosa donosi Upravno vijeće Dječjeg vrtića Mačići.

O rezultatima provedenog natječaja kandidati će biti obaviješteni putem web stranice vrtića (https://djecjivrticmacici.hr/o-nama/natjecaji-za-radna-mjesta/ (kopirati/prepisati link i učitati ga u jedan od internetskih preglednika) u roku od osam (8) dana od dana donošenja Odluke o izboru kandidata.

Rok za podnošenje prijava je osam (8) dana od dana objave natječaja. Natječaj je objavljen na mrežnim stranicama i oglasnim pločama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje te na mrežnim stranicama i oglasnoj ploči Dječjeg vrtića Mačići dana 04.04.2024., a rok za podnošenje prijava traje do 12.04.2024.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Grado o nivel equivalente.

Empleador: Dječji vrtić Mačići.

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: na adresu navedenu u tekstu NATJEČAJA

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 06 de Abril de 2024, y con identificador de la vacante:2483796.

Ver las 50 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Otros profesionales de la enseñanza › Educadores para necesidades especiales ofertadas.