Europeos.es : Inicio > Oferta de trabajo en Finlandia > masajistas terapéuticos > Fysioterapeutti, Neuropiste Oy, Neuropiste Arabia Ja Itäkeskus Helsingissä, Helsinki

fysioterapeutti, Neuropiste Oy, Neuropiste Arabia ja Itäkeskus Helsingissä, Helsinki

Ofertas de empleo de masajistas terapéuticos en Helsinki-Uusimaa (Finlandia)

Clasificación del trabajo: Técnicos y profesionales de nivel medio › Profesionales de nivel medio de la salud › Otros profesionales de nivel medio de la salud › Técnicos y asistentes fisioterapeutas › masajistas terapéuticos.

Traducción de la profesión: Asiantuntijat › Terveydenhuollon asiantuntijat › Muut terveydenhuollon asiantuntijat › Fysioterapeutit ym.

Descripción de la oferta de trabajo:

Haemme Helsingin toimipisteisiin neurologiseen kuntoutukseen perehtynyttä

FYSIOTERAPEUTTIA

vakituiseen toimeen

Neuropiste Oy on terapia-alan yritys, jonka omistajina toimivat Neuroliitto ry ja KK-Verve. Oy. Toimipaikat sijaitsevat Helsingissä, Seinäjoella ja Turussa. Neuropiste Oy:n palveluja ovat fysioterapia, psykofyysinen fysioterapia allasterapia, lymfaterapia, robottiavusteinen kävelykuntoutus, hieronta, toimintaterapia ja ryhmätoiminta. Lisätietoja: www.neuropiste.fi.

Toivomme, että sinulla on kokemusta aikuisneurologisesta fysioterapiasta. Arvostamme aikuisiän etenevien neurologisten sairauksien hyvää tuntemusta sekä innovatiivista ja asiakasläheistä työotetta. Monipuolinen terapeuttinen erityisosaaminen, kuten Bobath-lähestymistapa, lymfaterapia, kipufysioterapia tai psykofyysinen fysioterapia katsotaan eduksi. Arvostamme myös hyviä työyhteisötaitoja ja uskallusta hyödyntää kuntoutuksessa robotiikkaa ja etäyhteyksiä.

Tarjoamme sinulle vaihtelevan ja monipuolisen työtehtävän, jossa teet työtä itsenäisenä osaajana. Modernit ja viihtyisät työtilamme sijaitsevat hyvien kulkuyhteyksien varrella.  Työtehtävään voi sisältyä myös kotikäyntejä ja allasterapiaa. Oman auton käyttömahdollisuus katsotaan eduksi.

Panostamme työtiloihin ja -välineisiin sekä työntekijöidemme perehdytykseen ja koulutukseen. Olemme reilu ja lämminhenkinen työyhteisö, jossa jokaisesta pidetään huolta. Haluamme juuri sinut meidän työyhteisöömme

työskentelemään sekä Neuropiste Itäkeskuksen että Arabian fysioterapeuttina.

8 h / pvä

País del trabajo: Finlandia.

Región: Helsinki-Uusimaa.

Ver 1019 ofertas de trabajo en "Helsinki-Uusimaa" (Finlandia).

Número de puestos: 1.

Empleador: Neuropiste Oy.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 29 de Marzo de 2024, y con identificador de la vacante:6117a04f-887c-44cf-8907-85fd7cf21c18.

Ver las 29 ofertas de trabajo de Técnicos y profesionales de nivel medio › Profesionales de nivel medio de la salud › Otros profesionales de nivel medio de la salud › Técnicos y asistentes fisioterapeutas › masajistas terapéuticos ofertadas.