Europeos.es : Inicio > Oferta de trabajo en Croacia > Peones de la industria manufacturera > Pomoćni Radnik/ca

POMOĆNI RADNIK/CA. Croacia

Vacante de Peones de la industria manufacturera en Croacia

Clasificación del trabajo: Ocupaciones elementales › Peones de la minería, la construcción, la industria manufacturera y el transporte › Peones de la industria manufacturera › Peones de la industria manufacturera no clasificados bajo otros epígrafes.

Traducción de la profesión: Elementary occupations › Labourers in mining, construction, manufacturing and transport › Manufacturing labourers › Manufacturing labourers not elsewhere classified.

Descripción de la oferta de trabajo:

O G L A S

za prijem u radni odnos na određeno vrijeme pomoćnog radnika

- 2 izvršitelja/izvršiteljice na određeno vrijeme

- radni odnos se zasniva na određeno vrijeme u trajanju do 6 mjeseci, na puno radno vrijeme zbog obavljanja privremenih sezonskih poslova.

KRATKI OPIS POSLOVA:

- obavlja poslove čišćenja i uređenja javnih površina Općine Gradina po nalogu načelnika

- obavlja poslove popravaka u zgradi Općine Gradina i Društvenih domova u mjestima Općine Gradina

- obavlja sve ostale poslove po nalogu načelnika općine

Opći uvjeti:

  • punoljetnost
  • zdravstvena sposobnost
  • državljanstvo RH.

Posebni uvjeti:

  • niža stručna sprema ili osnovna škola (NSS; NKV)
  • da se protiv kandidata/kinje ne vodi postupak i da nije osuđivan/a za kazneno djelo
  • poželjno radno iskustvo na sličnim poslovima.

Prijava treba sadržavati:

  • dokaz o potrebnoj stručnoj spremi
  • dokaz o državljanstvu RH
  • uvjerenje o nekažnjavanju
  • vlastoručnim potpisom izjavu o nepostojanju zapreke iz članka 15. i 16. Zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi (Narodne novine˝ broj 86/08, 61/11)
  • uvjerenje liječnika o zdravstvenoj sposobnosti, dostavlja izabrani kandidat po obavijesti o izboru, a prije donošenja rješenja o prijemu u službu.

Kandidati moraju ispunjavati opće uvjete za prijam u službu, propisane u članku 12. Zakona a to su punoljetnost, hrvatsko državljanstvo te zdravstvena sposobnost za obavljanje poslova radnog mjesta na koje se osoba prima, te sljedeće posebne uvjete:

-osnovna škola,

U službu ne može biti primljena osoba za čiji prijam postoje zapreke iz članka 15. i članka 16. Zakona.

Uz potpisanu prijavu kandidati su dužni priložiti:

-životopis,

-dokaz o hrvatskom državljanstvu, ( preslika osobne iskaznice ili domovnice )

-dokaz o stručnoj spremi ( preslika svjedodžbe )

-uvjerenje nadležnog suda (ne starije od 3 mjeseci od dana objavljivanja oglasa ) da se protiv podnositelja prijave ne vodi kazneni postupak te da protiv njega nije izrečena pravomoćna osuđujuća presuda.

-vlastoručno potpisanu izjavu kandidata da za prijem u službu ne postoje zapreke iz članaka 15. i 16. Zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi,

-preslika e radne knjižice Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje

Trajanje službe – 6 mjeseci uz obvezni probni rad od 2 mjeseca

Služba na određeno vrijeme ne može postati služba na neodređeno vrijeme.

Isprave koje se prilažu u neovjerenoj preslici potrebno je prije donošenje rješenja o rasporedu na radno mjesto predočiti u izvorniku.

Izabrani kandidat dužan je dostaviti uvjerenje o zdravstvenoj sposobnost prije donošenja rješenja o rasporedu na radno mjesto. Provjera zdravstvene sposobnosti se obavlja na trošak Općine Gradina.

Osoba koja ima pravo prednosti kod prijma u službu prema posebnom zakonu, dužna je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Kandidati koji mogu ostvariti pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 102. Zakona o braniteljima iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (Narodne novine 121/2017 I 98/2019), članku 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (Narodne novine broj 33/1992, 57/1992, 77/1992, 27/1993, 58/1993, 2/1994, 76/1994, 108/1995, 108/1996, 82/2001, 94/2001, 103/2003, 148/2013, 98/2019), članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (Narodne novine broj 157/2013, 152/2014, 39/2018, 32/2020) dužni su se u prijavi na natječaj pozvati na to pravo te imaju prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom, uz prijavu na natječaj dužni su, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i rješenje o utvrđenom invaliditetu, odnosno drugu javnu ispravu o invaliditetu, na temelju koje se osoba može upisati u očevidnik zaposlenih osoba s invaliditetom te dokaz iz kojeg je vidljivo na koji je način prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca (rješenje, ugovor, sporazum i sl.).

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju temeljem Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (NN 121/17) dužan je, pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, dostaviti sve potrebne dokaze iz članka 103. navedenog Zakona. Dokazi potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju dostupni su na internet stranici Ministarstva hrvatskih branitelja https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata, uz prijavu na natječaj dužni su, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti rješenje ili potvrdu o priznatom statusu iz koje je vidljivo spomenuto pravo, izjavu da do sada nisu koristili pravo prednosti pri zapošljavanju po toj osnovi te dokaz iz kojeg je vidljivo na koji je način prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca (rješenje, ugovor, sporazum i sl.).

Prijave na OGLAS se podnose u roku od 8 dana od objave oglasa na Hrvatskom zavodu za zapošljavanje na adresu JEDINSTVENI UPRAVNI ODJEL, OPĆINA GRADINA, TRG HRVATSKIH BRANITELJA 12, 33 411 GRADINA, s naznakom „Natječaj- pomoćni radnik-ne otvaraj“

Odluka o prijemu donijet će se najdulje u roku od 60 dana od završetka Oglasa, te će se svi pristupnici pismeno obavijestiti o izboru kandidata.

País del trabajo: Croacia.

Número de puestos: 2.

Nivel educativo: Primer ciclo de enseñanza secundaria.

Empleador: OPĆINA GRADINA.

Instrucciones para solicitar:

OsobniDolazak: OPĆINA GRADINA, TRG HRVATSKIH BRANITELJA 12

Zamolba: Trg hrvatskih branitelja 12, GRADINA

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 09 de Marzo de 2024, y con identificador de la vacante:2468697.

Ver las 121 ofertas de trabajo de Ocupaciones elementales › Peones de la minería, la construcción, la industria manufacturera y el transporte › Peones de la industria manufacturera › Peones de la industria manufacturera no clasificados bajo otros epígrafes ofertadas.