Europeos.es : Inicio > Oferta de trabajo en Croacia > Profesionales en derecho > Tajnik/tajnica

Empleo de Profesionales en derecho en Croacia

Tajnik/tajnica

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales en derecho, en ciencias sociales y culturales › Profesionales en derecho › Profesionales en derecho no clasificados bajo otros epígrafes.

Traducción de la profesión: Professionals › Legal, social and cultural professionals › Legal professionals › Legal professionals not elsewhere classified.

Descripción de la oferta de trabajo:

Na temelju članka 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne Novine“, broj 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 07/17, 68/18, 98/19, 64/20, 151/22, 156/23), članka 10. Zakona o radu („Narodne novine“, broj 93/14, 127/17, 98/19, 151/22, 64/23) i članka 3. Pravilnika o postupku zapošljavanja te procjeni i vrednovanju kandidata za zapošljavanje u osnovnoj školi Trnovitički Popovac, Osnovna škola Trnovitički Popovac sa sjedištem u Trnovitički Popovac 80, 43280 Garešnica raspisuje:

NATJEČAJ ZA RADNO MJESTO

  • TAJNIK/TAJNICA na neodređeno nepuno vrijeme (20 sati ukupnog tjednog radnog vremena) 1 izvršitelj/ica

    MJESTO RADA: Osnovna škola Trnovitički Popovac, Trnovitički Popovac 80, 43280 Garešnica

    UVJETI ZA ZASNIVANJE RADNOG ODNOSA: uvjeti koje kandidat treba ispuniti za radno mjesto - TAJNIK/TAJNICA:

    Kandidati moraju ispunjavati, uz opći uvjet za zasnivanje radnog odnosa, sukladno općim propisima o radu, Zakonu o radu („Narodne novine“ br. 93/14,127/17, 98/19, 151/22 i 64/23), i posebne uvjete sukladno članku 105. i 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“ br. 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14 , 07/17, 68/18, 98/19, 64/20, 151/22 i 64/23), Pravilniku o djelokrugu rada tajnika te administrativno-tehničkim i pomoćnim poslovima koji se obavljaju u osnovnoj školi („Narodne novine“, broj 40/2014), Pravilniku o radu Osnovne škole Trnovitički Popovac i Pravilnika o postupku zapošljavanja te procjeni i vrednovanju kandidata za zapošljavanje Osnovne škole Trnovitički Popovac,

    Sukladno članku 105. stavku 16. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, poslove tajnika/ce u školi može obavljati osoba koja je završila:

    a) sveučilišni integrirani prijediplomski i diplomski studij pravne struke ili stručni diplomski studij javne uprave,

    b) stručni prijediplomski studij upravne struke, ako se na natječaj ne javi osoba iz točke a) ovoga stavka.

    Kandidat koji je stekao obrazovnu kvalifikaciju izvan Republike Hrvatske, dužan je dostaviti ispravu(e) kojom se dokazuje priznavanje inozemne obrazovne kvalifikacije i kojom se ostvaruje pravo na pristup i obavljanje regulirane profesije.

    Na natječaj se mogu prijaviti osobe oba spola pod jednakim uvjetima sukladno Zakonu o ravnopravnosti spolova („Narodne novine“, broj 82/08, 69/17).

    Radni odnos u Školi ne može zasnovati osoba za koju postoje zapreke iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi. (Narodne novine, broj 87/08., 86/09., 92/10., 105/10.-ispravak, 90/11., 5/12., 16/12., 86/12., 126/12., 94/13., 152/14., 7/17., 68/18., 98/19. , 64/20. i 151/22, 156/23 ).

    U potpisanoj prijavi na natječaj potrebno je navesti osobne podatke podnositelja prijave (osobno ime, adresa, kontakt broj i e-mail adresu):

  • životopis
  • dokaz o stupnju i vrsti stečene stručne spreme
  • dokaz o državljanstvu
  • uvjerenje da nije pod istragom i da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak glede zapreka za zasnivanje radnog odnosa iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“ broj 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 07/17, 68/18, 98/19, 64/20, 151/22156/23,) izdano za vrijeme trajanja natječaja
  • elektronički zapis ili potvrdu o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje

    Isprave u natječajnoj dokumentaciji dostavljaju se u neovjerenoj preslici i ne vraćaju se kandidatima nakon završenog natječajnog postupka. Prije sklapanja ugovora o radu odabrani/a kandidat/kinja dužan/na je sve navedene priloge odnosno isprave dostaviti u izvorniku ili u preslici ovjerenoj od strane javnog bilježnika sukladno Zakonu o javnom bilježništvu („Narodne novine“, broj 78/93, 29/94, 162/98, 16/07, 75/09, 120/16, 57/22)

    Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.

    Kandidati/kinje koji su pravodobno dostavili potpunu prijavu sa svim prilozima odnosno ispravama i ispunjavanju uvjete natječaja dužni su se odazvati pozivu na testiranje. Ako se kandidat/kinja ne odazove pozivu za testiranje smatra se da je odustao/la od prijave na ovaj natječaj.

    Testiranje će se provesti iz poznavanja poslova i propisa vezanih uz radno mjesto o čemu će kandidati biti obaviješteni putem web stranice: http://os-trnoviticki-popovac.skole.hr/natjecaji

    Kandidat koji ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju članka 102. stavaka 1. – 3. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine, broj 121/17., 98/19. i 84/21.), članka 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (Narodne novine, broj 33/92., 57/92., 77/92., 27/93., 58/93., 02/94., 76/94., 108/95., 108/96., 82/01., 103/03., 148/13. i 98/19.), članka 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (Narodne novine, broj 157/13., 152/14., 39/18. i 32/20.) ili članka 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (Narodne novine, broj 84/21.) dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i uz prijavu na natječaj pored navedenih isprava odnosno priloga priložiti svu propisanu dokumentaciju prema posebnom zakonu te ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

    koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju članka 102. stavka 1. – 3. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji dužan je uz prijavu na natječaj pored navedenih isprava odnosno priloga priložiti i sve potrebne dokaze iz članka 103. stavka 1. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji koji su dostupni na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja: https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages/dokumenti/Nikola/popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%A1ljavanju-%20ZOHBDR%202021.pdf

    Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju članka 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata dužan je uz prijavu na natječaj pored navedenih isprava odnosno priloga priložiti i sve potrebne dokaze iz članka 49. stavka 1. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata koji su dostupni na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja: https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages/dokumenti/Nikola/popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%A1ljavanju-%20Zakon%20o%20civilnim%20stradalnicima%20iz%20DR.pdf

    Rok za podnošenje prijava: 8 dana od dana objave natječaja. Natječaj je objavljen na oglasnoj ploči, mrežnoj stranici Osnovne škole Trnovitički Popovac i mrežnoj stranici Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

    O rezultatima izbora kandidati će biti obaviješteni putem mrežnih stranica Škole (http://os-trnoviticki-popovac.skole.hr/natjecaji ) u roku od 15 dana od dana sklapanja ugovora o radu s izabranim kandidatom/kinjom.

    Vlastoručno potpisane prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta iz natječaja dostavljaju se osobno u tajništvo Škole ili poštom na adresu Škole: OSNOVNA ŠKOLA TRNOVITIČKI POPOVAC, TRNOVITIČKI POPOVAC 80, 43280 GAREŠNICA s naznakom „za natječaj“. O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni putem mrežne stranice Škole u zakonskom roku.

    Sukladno odredbama Opće uredbe o zaštiti osobnih podataka br. 201.6/679 i Zakona o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka ("Narodne novine", broj 42/18) svi dokumenti dostavljeni na natječaj poslani slobodnom voljom kandidata te se smatra da je kandidat dao privolu za prikupljanje i obradu podataka navedenih u svim dostavljenim prilozima odnosno ispravama, a koji će se obrađivati isključivo u svrhu provedbe natječajnog postupka.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Educación terciaria de ciclo corto.

Empleador: OSNOVNA ŠKOLA TRNOVITIČKI POPOVAC.

Instrucciones para solicitar:

OsobniDolazak: Trnovitički Popovac 80, 43280 Garešnica

Zamolba: Trnovitički Popovac 80, 43280 Garešnica

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 23 de Febrero de 2024, y con identificador de la vacante:2457027.

Ver las 96 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales en derecho, en ciencias sociales y culturales › Profesionales en derecho › Profesionales en derecho no clasificados bajo otros epígrafes ofertadas.