Europeos.es : Inicio > Empleo en Croacia > Maestros de enseñanza primaria > Učitelj/učiteljica Razredne Nastave

UČITELJ/UČITELJICA RAZREDNE NASTAVE. Croacia

Vacantes en Croacia de Maestros de enseñanza primaria

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Maestros de enseñanza primaria y maestros preescolares › Maestros de enseñanza primaria.

Traducción de la profesión: Professionals › Teaching professionals › Primary school and early childhood teachers › Primary school teachers.

Descripción de la oferta de trabajo:

Na temelju članka 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“ br. 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 07/17, 68/18, 98/19, 64/20,151/22, 156/23 ) i Pravilnika o postupku zapošljavanja te procjeni i vrednovanju kandidata za zapošljavanje Osnovne škole Ernestinvo, ravnatelj Osnovne škole Ernestinovo raspisuje

N A T J E Č A J

za popunu radnog mjesta

1. UČITELJ/ICA RAZREDNE NASTAVE- NASTAVA U KUĆI

- određeno, nepuno radno vrijeme, 4 sata dnevno, 20 sati tjedno

- 1 izvršitelj/ica

- mjesto rada: Petrova Slatina

UVJET ZA ZASNIVANJE RADNOG ODNOSA:

Osim općih uvjeta sukladno općim propisima o radu kandidati trebaju zadovoljiti i posebne uvjete :

- poznavanje hrvatskog jezika i latiničnog pisma u mjeri koja omogućava izvođenje odgojno-obrazovnog rada

-odgovarajuća vrsta i razina obrazovanja propisana člankom 105. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine, br. 87/08., 86/09., 92/10., 105/10, 90/11, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 7/17, 68/18, 98/19, 64/20, 151/22, 156/23)

- odgovarajuća vrsta obrazovanja sukladno Pravilniku o odgovarajućoj vrsti obrazovanja učitelja i stručnih suradnika u osnovnoj školi (Narodne novine, br. 6/19 i 75/2020 )

Uz VLASTORUČNO POTPISANU prijavu kandidat je obavezan priložiti:

- životopis

- presliku dokaza o stupnju i vrsti stručne spreme

- dokaz o državljanstvu (preslika osobne iskaznice ili domovnice)

- uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak u smislu čl. 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, ne starije od dana objave natječaja

- dokaz o evidentiranom radnom stažu( elektronički zapis ili potvrdu o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje) ne starije od dana objave natječaja

Isprave se podnose u neovjerenoj preslici i ne vraćaju se kandidatu nakon završetka natječajnog postupka. Kandidat koji bude izabran dužan je dostaviti izvornike traženih isprava prije zaključivanja ugovora o radu.

Sukladno čl. 13.st.3 Zakona o ravnopravnosti spolova (NN br. 82/08, 69/17) na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.

Izrazi koji se koriste u natječaju, a imaju rodno značenje koriste se neutralno i odnose se jednako na muške i ženske osobe.

Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati.

Osoba koja nije podnijela pravodobnu i urednu prijavu ili ne ispunjava formalne uvjete iz natječaja, ne smatra se kandidatom prijavljenim na natječaj. Škola ne obaviještava ovu osobu o razlozima zašto se ne smatra kandidatom natječaja.

VREDNOVANJE KANDIDATA:

Provest će se postupak vrednovanja kandidata sukladno odredbama Pravilnika o postupku zapošljavanja te procjeni i vrednovanju kandidata za zapošljavanje.

Kandidati su dužni u prijavi na natječaj navesti adresu odnosno e-mail adresu na koju će im biti dostavljena obavijest o načinu testiranja, datumu i vremenu procjene odnosno testiranja. Ako kandidat ne pristupi testiranju, smatra se da je povukao prijavu na natječaj.

Pravilnik o postupku zapošljavanja te procjeni i vrednovanju kandidata za zapošljavanje

dostupan je na web stranici škole

Pravni i drugi izvori za pripremanje kandidata za testiranje su:

  1. Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13,152/14, 07/17, 68/18, 98/19,64/20,151/22,156/23)
  2. Statut Osnovne škole Ernestinovo
  3. Pravilnik o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi ( NN 112/10, 82/19, 43/20, 100/21)
  4. Pravilnik o osnovnoškolskom i srednjoškolskom odgoju i obrazovanju učenika s teškoćama u razvoju (24/2015)

Kandidati koje se pozivaju na pravo prednosti sukladno članku 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine 121/17, 98/19, 84/21), članku 48. f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (Narodne novine broj 33/92, 77/92, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03 i 148/13, 98/19), članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (Narodne novine broj 157/13, 152/14, 39/18, 32/20) te članku 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (Narodne novine broj 84/21), dužne su u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i uz prijavu priložiti svu propisanu dokumentaciju prema posebnom zakonu, a imaju prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Kandidati koji ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine broj 121/17, 98/19, 84/21), uz prijavu na natječaj dužne su priložiti i dokaze propisane člankom 103. stavak 1. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji

Poveznica na internetsku stranicu Ministarstva hrvatskih branitelja s popisom dokaza potrebnih za ostvarivanja prava prednosti:

Kandidati koji ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (Narodne novine broj 84/21), uz prijavu na natječaj dužne su u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i uz prijavu dostaviti i dokaze iz stavka 1. članka 49. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata

Poveznica na internetsku stranicu Ministarstva hrvatskih branitelja s popisom dokaza potrebnih za ostvarivanja prava prednosti: https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages//dokumenti/Nikola//popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%A1ljavanju-%20Zakon%20o%20civilnim%20stradalnicima%20iz%20DR.pdf

Prijavom na ovaj natječaj kandidati daje izričitu privolu Osnovnoj školi Ernestinovo, Školska 1, Ernestinovo, da može koristiti, prikupljati, objavljivati, čuvati i obrađivati njihove osobne podatke u svrhu provedbe i realizacije natječaja, a u skladu s propisima koji uređuju zaštitu osobnih podataka.

ROK PRIJAVE: 8 dana od dana objave natječaja

Pisanu prijavu dostaviti OSOBNO ILI POŠTOM na adresu:

Osnovna škola Ernestinovo

Školska 1, 31 215 Ernestinovo

s naznakom „Natječaj za radno mjesto učitelja/ice razredne nastave“.

Rezultati natječaja bit će objavljeni na web stranici Osnovne škole škole http://os-ernestinovo.skole.hr/maslovnica/natjecaji u roku od 30 dana od dana donošenja odluke o izboru kandidata.

Natječaj je objavljen na mrežnoj stranici i oglasnoj ploči Škole i mrežnoj stranici i oglasnoj ploči Hrvatskog zavoda za zapošljavanje dana 6.3.2024. i traje do 14.3.2024.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Grado o nivel equivalente.

Empleador: OSNOVNA ŠKOLA ERNESTINOVO.

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: Školska 1, 31 215 Ernestinovo

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 09 de Marzo de 2024, y con identificador de la vacante:2468530.

Ver las 168 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Maestros de enseñanza primaria y maestros preescolares › Maestros de enseñanza primaria ofertadas.