Europeos.es : Inicio > Trabajo en Croacia > Profesionales en derecho > Viši/a Savjetnik/ca Za Pravne Poslove/pravnik/ca

Demanda de Profesionales en derecho en Croacia

Viši/a Savjetnik/ca Za Pravne Poslove/pravnik/ca

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales en derecho, en ciencias sociales y culturales › Profesionales en derecho › Profesionales en derecho no clasificados bajo otros epígrafes.

Traducción de la profesión: Professionals › Legal, social and cultural professionals › Legal professionals › Legal professionals not elsewhere classified.

Descripción de la oferta de trabajo:

IRENA – Istarska Regionalna Energetska Agencija d.o.o. (U daljnjem tekstu Društvo)

Rudarska 1, 52 220 Labin

Datum: 15.02.2024.

Interni broj: D/02-10/24/36-01

Na temelju Pravilnika o radu Društva (Interni broj: D/01-26/23/43-01), Akta o unutarnjem ustrojstvu i sistematizaciji radnih mjesta Društva ( Interni broj: D/01-26/23/131-01) i Plana zapošljavanja za 2024. godinu (Interni broj: D/01-26/23/275-01), IRENA – Istarska Regionalna Energetska Agencija d.o.o. raspisuje:

Javni natječaj za radno mjesto: Viši savjetnik za pravne poslove / Pravnik

Ustrojstvena jedinica: Odjel općih poslova, financija i računovodstva

Broj izvršitelja: 1 (jedan) m/ž

Radno iskustvo: Minimalno 3 (tri) godine radnog iskustva na poslovima odgovarajuće struke

Trajanje ugovora: Radni odnos se ugovara na neodređeno s uvjetom probnog roka od 6 (šest) mjeseci.

Natječaj se objavljuje na oglasnoj ploči Društva, na mrežnoj stranici Društva i putem Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

OPIS POSLOVA I ZADATAKA:

  • Vodi procese planiranja, organizacije i realizacije u vezi sa svim pravnim, administrativnim i kadrovskim poslovima u Društvu, uz redoviti nadzor Rukovoditelja odjela općih poslova, financija i računovodstva,
  • Izrađuje opće akte Društva i samostalno obavlja druge pravne poslove prema pravilima pravne struke, a po nalogu Direktora Društva ili neposredno nadređenog rukovoditelja
  • Za svoj rad odgovoran je Rukovoditelju odjela općih poslova, financija i računovodstva
  • Sudjeluje u postupcima provedbe jednostavne i javne nabave,
  • Savjetuje Direktora Društva te rukovoditelje pojedinih ustrojstvenih jedinica u vezi pravnih pitanja
  • Brine o pravovremenom izvršenju aktivnosti u svom djelokrugu te brine da se one izvršavaju na što ekonomičniji način
  • Neposredno kontaktira i obavlja radne dogovore sa suradnicima iz svih ustrojstvenih jedinica, s poslovnim partnerima te drugim pravnim i fizičkim osobama vezano uz svoj djelokrug,
  • Prikuplja potrebne materijale i podatke vezane uz svoj djelokrug,
  • Prikuplja, obrađuje i pohranjuje materijale, dokumente i druge važne stvari koje su nastale u okviru njegovog područja rada,
  • Vodi sve potrebne evidencije iz svog djelokruga te priprema analize na temelju tih evidencija, surađuje s radnicima Društva u ostvarivanju zasebnih i zajedničkih poslova te organizaciji i realizaciji svih aktivnosti Društva,
  • Redovito se obrazuje i stručno usavršava u svom području rada,
  • Obavlja druge poslove po nalogu Direktora Društva.

POTREBNE KVALIFIKACIJE, ZNANJA I VJEŠTINE:

  • Visoka stručna sprema iz područja društvenih znanosti; polje pravo ili s time izjednačeno
  • Aktivno znanje engleskog jezika u govoru i pismu
  • Znanje rada na računalu
  • Vozački ispit B kategorije

KANDIDATI SU DUŽNI PREDATI:

  • Vlastoručno potpisanu molbu odnosno prijavu na natječaj koja minimalno sadrži osobno ime, adresu stanovanja, broj telefona i e-mail adresu
  • Životopis s naglaskom na radno iskustvo
  • Presliku identifikacijske isprave – osobna iskaznica ili domovnica
  • Dokaz o stečenoj stručnoj spremi: preslika svjedodžbe
  • potvrdu pravne ili fizičke osobe ili drugi odgovarajući dokaz o ispunjavanju uvjeta radnog iskustva na poslovima odgovarajuće struke (npr. presliku dijela Ugovora o radu)
  • uvjerenje Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o radnom stažu
  • presliku vozačke dozvole („B“ kategorije)

Ako prijavi na objavljeni oglas nisu priložene isprave kojima se dokazuje ispunjavanje uvjeta za zasnivanje radnog odnosa, pozvati će se kandidat da u roku od tri dana dostavi potrebne isprave. Nepravodobne prijave, kao i prijave kojima ni nakon traženja ne budu priložene potrebne isprave, neće se razmatrati.

Isprave se prilažu u neovjerenoj preslici, a prije donošenja Odluke o izboru kandidat će predočiti izvornik. Izabrani kandidat/kinja bit će pozvan/a da u primjerenom roku, a prije potpisivanja Ugovora o radu, dostavi uvjerenje nadležnog suda da se protiv njega/nje ne vodi kazneni postupak

Prijavu za natječaj mogu podnijeti osobe oba spola sukladno članku 13. stavka 3. Zakona o ravnopravnosti spolova (NN br. 82/08, 125/11) i Zakona o pučkom pravobranitelju (NN 69/17).

Kandidat koji se u prijavi na javni natječaj poziva na pravo prednosti prilikom zapošljavanja prema posebnom zakonu, dužan je uz prijavu priložiti svu potrebnu dokumentaciju prema posebnom zakonu. U tom slučaju kandidat ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Sukladno odredbama Opće uredbe o zaštiti osobnih podataka, prijavom na ovaj natječaj za zapošljavanje kandidat daje privolu Društvu za prikupljanje i obradu osobnih podataka navedenih u prijavi na natječaj te dostavljenoj dokumentaciji, u svrhu provedbe istog. Prijavom na natječaj kandidati su suglasni s javnom objavom osobnih podataka (ime i prezime) na internetskoj stranici Društva, u svrhu obavještavanja o rezultatima oglasa.

PROVEDBA JAVNOG NATJEČAJA

Za provedbu javnog natječaja Direktor imenuje komisiju od tri člana.

Komisija utvrđuje popis kandidata prijavljenih na javni natječaj, koji ispunjavaju formalne uvjete.

Kandidati koji ispunjavaju uvjete, biti će pozvani na testiranje i razgovor (intervju). Faza testiranja se sastoji od provjere znanja rada na računalu i provjere znanja engleskog jezika.

Nakon faze testiranja, Komisija će obaviti razgovor (intervju) s kandidatom gdje će se provjeravati znanja, sposobnosti i vještina kandidata/kinja bitnih za obavljanje poslova radnog mjesta kandidata te rezultata u dosadašnjem radu.

Kandidat/kinja koji/a nije pristupio/la testiranju i razgovoru više se ne smatra kandidatom/kinjom u postupku.

Kandidati će biti obaviješteni e-mailom o vremenu i mjestu održavanja testiranja.

Komisija dostavlja Direktoru izvješće o provedenom postupku, koje potpisuju svi članovi Komisije. Prilikom postupka odabira kandidata za radno mjesto (testiranje i razgovor) sklapanja ugovora o radu Poslodavac ne smije tražiti od kandidata podatke koji nisu u neposrednoj vezi s radnim odnosom.

Odluku o izboru između prijavljenih kandidata donosi Direktor.

Društvo je u obvezi u roku 8 dana od dana donošenja odluke o izboru u pisanom obliku obavijestiti sve kandidate o rezultatima izbora i objaviti rezultat na službenoj web-stanici Društva.

Na temelju Odluke o izboru, sklapa se Ugovor o radu s izabranim kandidatom.

Društvo zadržava pravo poništenja natječaj u bilo kojem trenutku. U slučaju da Komisija utvrdi da niti jedan kandidat/kinja nije postigao zadovoljavajuće rezultate na provedenom testiranju i intervjuu ili nije pristigla niti jedna valjana prijava, Direktor će donijeti odluku kojom obustavlja provedbu postupka javnog natječaja. Odluka o obustavi provedbe postupka javnog natječaja objavljuje se na web-stranici društva 8 dana od dana donošenja.

Svi kandidati imaju pravo uvida u dokumentaciju koja se odnosi na javni natječaj u roku 8 (osam) dana od dana objave rezultata javnog natječaja.

Kontakt:

  • Pisana zamolba: Rudarska 1, 52 220 Labin, Hrvatska
  • Digitalna zamolba: irenairena-istra.hr

Napomena: Prijava na natječaj dostavljena nakon isteka vremena natječaja evidentira se kao zakašnjelo pristigla, obilježava se kao zakašnjela te se neotvorena vraća pošiljatelju bez odgode. Kandidat samostalno određuje način dostave ponude i sam snosi rizik eventualnog gubitka odnosno nepravovremene dostave prijave na natječaj.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Grado o nivel equivalente.

Experiencia: 3 años.

Con permiso de conducir: b.

Empleador: IRENA - Istarska Regionalna Energetska Agencija d.o.o..

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: Rudarska 1, Labin 52220

Email: irenairena-istra.hr

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 17 de Febrero de 2024, y con identificador de la vacante:2457046.

Ver las 97 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales en derecho, en ciencias sociales y culturales › Profesionales en derecho › Profesionales en derecho no clasificados bajo otros epígrafes ofertadas.